Tantum Verde spray 30 ml

Tantum Verde spray 30 ml
Producent: Angelini
Dostępność: Niedostępny
Cena: PLN 19,99
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń

Skład
Substancja czynna: 1 ml aerozolu zawiera 1,5 mg chlorowodorku benzydaminy.
Wskazania
 

  • Ból, zaczerwienienie i obrzęk w przebiegu wirusowych i bakteryjnych zakażeń jamy ustnej i gardła
  • Stany po ekstrakcji zębów
  • Można stosować w zapaleniu błon śluzowych po radioterapii, w stanach po zabiegach operacyjnych w laryngologii i stomatologii, także po intubacji.

Działanie
Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, miejscowo znieczulającym i antyseptycznym. Hamuje powstawanie zmian w naczyniach, wywoływanych przez pobudzone, przylegające lub przemieszczające się leukocyty. Działa stabilizująco na błony komórkowe. Hamuje przepuszczalność włośniczek, co odpowiada za efekt przeciwobrzękowy. Dobrze przenika przez błony śluzowe gromadząc się w tkankach zmienionych zapalnie. W minimalnym stopniu wchłania się do krążenia ogólnego.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 13 r.ż.: 4-8 dawek 2-6 razy dziennie; dzieci 7-13 r.ż.: 2-6 razy dziennie 4 dawki; dzieci poniżej 7 r.ż.: 2-6 razy dziennie 1 dawka na 4 kg m.c. (maksymalnie 4 dawki jednorazowo). Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:SSL Apteka ARNICA © 2020. Zezwolenie na prowadzenie apteki.
Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT.