Paracetamol 10 tabletek

Paracetamol 10 tabletek
Producent: Polfa Łódź
Dostępność: Niedostępny
Cena: PLN 0,99
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń

Skład
1 tabl. zawiera 500 mg paracetamolu.

Wskazania i działanie

  • Jako lek przeciwgorączkowy (stany gorączkowe np. w przebiegu chorób infekcyjnych, przeziębienia, grypy),
  • Jako lek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy - w tym migrenowe, ucha, zębów, miesiączkowe, nerwobóle, bóle reumatyczne, mięśniowo-powięziowe, kostne, pooperacyjne i inne).

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. co zmniejsza w podwzgórzu stężenie prostaglandyn. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 0,5-2 h, przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 2-3 h. Metabolizowany jest w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych. Wydalany jest z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi. Po podaniu dużych dawek powstaje w organizmie N-acetylo-p-benzochinon odpowiedzialny prawdopodobnie za wywoływanie uszkodzeń wątroby.

Dawkowanie
Dorśli: 1-2 tabl. jednorazowo; dawki można powtarzać nie częściej niż co 4 h 2-4 razy dziennie. Przy długotrwałym stosowaniu nie przekraczć 2,6 g/dobę. W leczeniu bólów nowotworowych zazwyczaj 10 mg/kg m.c./dawkę co 4 h często w połączeniu z lekami o innym mechanizmie działania. Dzieci powyżej 3 m.ż.: 10 mg/kg m.c. nie częściej niż co 6 h. Nie przyjmować przez okres dłuższy niż kilka dni bez porady lekarza. Przyjmować doustnie; przyjęcie przed jedzeniem zwiększa efektywność leku.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lek, wrodzony niedobór G-6-PD, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, choroba alkoholowa; niedokrwistość, nadciśnienie tętnicze; niemowlęta poniżej 3 m.ż. Stosując paracetamol należy zachować ostrożność u pacjentów z wrodzonym niedoborem reduktazy methemoglobinowej, astmą oskrzelową uczulonych na aspirynę, osób głodzonych oraz w przypadku stosowania powtarzanych dawek u pacjentów z upośledzeniem czynności wątroby. Ciąża - kategoria B; nie zaleca się stosowania w I trymestrze ciąży. Nie stosować łącznie z rifampicyną lub barbituranami.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:SSL Apteka ARNICA © 2020. Zezwolenie na prowadzenie apteki.
Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT.