Otrivin 0,1% aerozol do nosa 10 ml

Otrivin 0,1% aerozol do nosa 10 ml
Producent: Novartis
Dostępność: Niedostępny
Cena: PLN 12,99
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń

Skład
Substancja czynna: 1 ml aerozolu do nosa zawiera 1 mg chlorowodorku ksylometazoliny.
Wskazania
 

  • Nieżyt błony śluzowej nosa spowodowany przeziębieniem lub alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i zatok
  • Wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego i podczas wziernikowania nosa.

Działanie
Preparat o działaniu sympatykomimetycznym, głównie na receptory a-adrenergiczne. Zastosowany donosowo zwęża rozszerzone naczynia krwionośne błony śluzowej nosogardła, prowadząc do zmniejszenia przekrwienia i objawów stanu zapalnego. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwia drenaż zatok obocznych nosa i oddychanie przez nos, a także zwiększa odpływ wydzieliny. Działanie preparatu rozpoczyna się po kilku minutach od zastosowania i utrzymuje do 10 h. Specjalnie opracowany skład preparatu (formuła nawilżająca) zapobiega wysuszaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci powyżej 12. r.ż.: 3-4 razy dziennie po 2-3 krople lub po 1 dawce aerozolu do każdego otworu nosowego.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na ksylometazolinę lub pozostałe składniki preparatu, przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa, jaskra z zamkniętym kątem przesączania. Nie stosować u pacjentów po zabiegach przeprowadzonych drogą przeznosową lub zabiegach przebiegających z odsłonięciem opony twardej. Ostrożnie stosować u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową, nadczynnością gruczołu tarczowego, jaskrą z wąskim kątem przesączania, cukrzycą lub nadwrażliwościa na inne sympatomimetyki. Nie należy stosować dłużej niż przez 10 dni. Nie należy stosować w ciąży.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:SSL Apteka ARNICA © 2020. Zezwolenie na prowadzenie apteki.
Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT.