Magne B6 Forte 60 tabletek

Magne B6 Forte 60 tabletek
Producent: Sanofi
Dostępność: Niedostępny
Cena: PLN 18,99
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń

MAGNE B6 FORTE

Wskazania:

Magne B6 Forte jest lekiem, który wskazany jest do stosowania w celu uzupełniania niedoborów magnezu i/lub witaminy B6 w organizmie. Przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia. Objawami niedoboru magnezu może być nerwowość, wahania nastroju, ospałość, kurcze mięśni, mrowienie oraz dragnie powiek. O jego niedoborach mogą również świadczyć kołatanie serca czy kurcze przewodu pokarmowego.

Właściwości:
Lek Magne B6 Forte zawiera w swym składzie jony magnezowe oraz chlorowodorek pirydoksyny. Magnez jest kationem, który jest niezbędny do prawidłowego przebiegu licznych biochemicznych procesów w organizmie. Jego biologiczna rola polega na aktywowaniu wielu enzymów. Magnez przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz sprzyja redukcji uczucia uczucia zmęczenia i znużenia. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i  w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Ma także dobroczynny wpływ na prawidłowe działanie układu nerwowego i utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych. Pomaga również utrzymać zdrowe kości i zęby oraz odgrywa rolę w procesie podziału komórek. Z przewodu pokarmowego wchłania się jedynie częściowo, przy czym stopień jego wchłaniania zależy od jego zawartości w pokarmach. Witamina B6 intensyfikuje wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego o 20-40%, ułatwia jego transport do komórek organizmu i pomaga utrzymać jego wewnątrzkomórkowe zapasy na optymalnym poziomie.

Skład:
1 tabletka powlekana zawiera:
substancje czynne: 100 mg jonów magnezu w postaci magnezu cytrynianu i 10 mg pirydoksyny chlorowodorku (witamina B6)
substancje pomocnicze: laktoza bezwodna, makrogol 6000, magnezu stearnian; skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), talk

Stosowanie:
Dzieci w wieku 6 lat lub powyżej (o masie ciała ok.20kg): 10 do 30 mg/kg m.c. na dobę tzn. 2 - 4 tabl. na dobę. w 2-3 dawkach podzielonych.
Dorośli: 3 do 4 tabletek na dobę w 2 -3 dawkach podzielonych.
Magne B6 Forte należy przyjmować podczas posiłków, popijając wodą.

Ważne informacje:
Lek przeciwskazany w przypadku uczulenia na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych jego składników.
Nie należy go stosować przy ciężkiej niewydolności nerek oraz przy jednoczesnym stosowaniu lewodopów.
Magne B6 Forte powino się przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Opakowanie:
60 tabletek

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:SSL Apteka ARNICA © 2020. Zezwolenie na prowadzenie apteki.
Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT.