Lirra gem 5 mg 7 tabletek

Lirra gem 5 mg 7 tabletek
Producent: Glenmark
Dostępność: Niedostępny
Cena: PLN 2,99
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń
Ten produkt posiada minimalną ilość 101

Skład
1 tabletka zawiera 5 mg lewocetyryzyny w postaci dichlorowodorku. Lek zawiera laktozę.

Wskazania i działanie
Lek przeciwhistaminowy o działaniu przeciwalergicznym.
Preparat jest wskazany w objawowym leczeniu całorocznego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na lewocetyryzynę, inne pochodne piperazyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężkie zaburzenia czynności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10 ml/min. Leku nie należy stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
U dzieci poniżej 6 roku życia nie zaleca się stosowania preparatu, ponieważ obecnie dostępne tabletki nie pozwalają na odpowiednie dostosowanie dawki w tej grupie wiekowej.
Ciąża i laktacja
W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem.Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.
Ważne informacje
U niektórych pacjentów podczas stosowania leku może wystąpić senność, zmęczenie i osłabienie, dlatego pacjenci zamierzający prowadzić pojazdy, wykonywać potencjalnie niebezpieczne czynności lub obsługiwać urządzenia mechaniczne w ruchu powinni wziąć pod uwagę swoją reakcję na ten lek.

Dawkowanie
Preparat ma postać tabletek powlekanych. Przeznaczony jest do stosowania doustnego. Można przyjmować niezależnie od posiłku. Tabletki należy połykać w całości (bez rozgryzania czy żucia) popijając wodą.
Dorośli i dzieci po 12 roku życia: 5 mg 1 raz na dobę.
Dzieci 6–12 roku życia: 5 mg 1 raz na dobę.
Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:SSL Apteka Arnica © 2018. Zezwolenie na prowadzenie apteki.
Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT.