Ketonal Active 50 mg 20 kapsułek

Ketonal Active 50 mg 20 kapsułek
Producent: Sandoz
Dostępność: Niedostępny
Cena: PLN 12,99
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń

Skład

  • Substancja czynna: ketoprofen (Ketoprofenum).
    • Jedna kapsułka zawiera 50mg ketoprofenu
  • Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, składniki kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), błękit patentowy (E 131).


Wskazania i działanie
Ketoprofen wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Z tego względu produkt leczniczy Ketonal Active najczęściej zalecany jest w leczeniu objawów związanych z chorobami reumatycznymi układu kostnego, a także w łagodzeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego.

Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy występowała wcześniej reakcja nadwrażliwości (np. skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej, zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka) po zastosowaniu ketoprofenu, salicylanów (w tym kwasu acetylosalicylowego) lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku: ciężkiej niewydolności serca, nerek, wątroby, przewlekłej niestrawności, skłonności do krwawień, astmy oskrzelowej i zapalenia błony śluzowej nosa, czynnej lub nawracającej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, występujących w przeszłości krwawień z przewodu pokarmowego, perforacji przewodu pokarmowego (w tym tych, związanych ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych), bólu okołooperacyjnego po zabiegu wszczepienia pomostów naczyniowych. Nie stosować poniżej 15. roku życia. Nie stosować u kobiet w III trymestrze ciąży (w I i II trymestrze wyłącznie ze wskazania lekarza). Nie zaleca się stosować w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie
Stosować doustnie według zaleceń lekarza lub zgodnie z opisem na ulotce.
Stosować w trakcie posiłku, popijać wodą lub mlekiem (około 100ml). W niektórych przypadkach zaleca się równoczesne stosowanie leków zobojętniających kwas solny w żołądku.
Dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia:
Przyjmować jedną kapsułkę trzy razy dziennie (rano, w południe, wieczorem).
Reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów:
Stosować jedną kapsułkę co 6 godzin.
Leczenie bólu:
Przyjmować jedną kapsułkę co 6-8 godzin.
Maksymalna dawka dobowa ketoprofenu to 4 kapsułki.
U osób w podeszłym wieku ze względu na podwyższone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zaleca się stosowanie najmniejszej skutecznej dawki.

Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:SSL Apteka ARNICA © 2020. Zezwolenie na prowadzenie apteki.
Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT.