Ibuprofen Teva Max 400 mg 10 tabletek powlekanych

Ibuprofen Teva Max 400 mg 10 tabletek powlekanych
Producent: Teva
Dostępność: Niedostępny
Cena: PLN 2,99
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń

Skład
Ibuprofen, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, magnezu stearynian, hypromeloza 6 mPa, makrogol 6000, Glicerol 85 %.

1 tabletka zawiera:
400 mg ibuprofenu, co odpowiada 684 mg ibuprofenu z lizyną.

Wskazania i działanie
Ibuprofen Teva to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (niesteroidowy lek przeciwzapalny).
Ibuprofen Teva zalecany jest u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów:

  • bólów łagodnych do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne;
  • ostrych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury;
  • gorączki.


Przeciwwskazania
Nie stosować leku Ibuprofen Teva:

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6);
  • gdy u pacjenta występowały duszność, astma, katar, obrzęk lub pokrzywka po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);
  • występowały przypadku niesprecyzowanego zaburzenia tworzenia krwi;
  • jeśli u pacjenta występują bądź występowały nawracające wrzody przewodu pokarmowego/krwawienia (co najmniej 2 różne epizody rozpoznanych owrzodzeń lub krwawień);
  • gdy u pacjenta występowały w przeszłości krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego bądź perforacja wrzodów w związku z leczeniem NLPZ;
  • w przypadku vkrwawienia z naczyń mózgowych lub innego czynnego krwawienia
  • gdy u pacjenta występowały ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek;
  • gdy u pacjenta występowała ciężka niewydolność serca;
  • w przypadku silnego odwodnienia (spowodowanego wymiotami, biegunką lub niedostateczną podażą płynów);
  • w ostatnim trymestrze ciąży;
  • oraz u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg lub w wieku poniżej 6 lat, ponieważ dawka leku jest nieodpowiednia ze względu na większą zawartość substancji czynnej.
  • Należy unikać stosowania leku Ibuprofen Teva w trakcie infekcji ospy wietrznej.
  • Podczas stosowania leku Ibuprofen Teva nie należy spożywać alkoholu.


Dawkowanie

Masa ciała (wiek)

Dawka jednorazowa

Maksymalna dawka dobowa

20 kg do 29 kg (dzieci: 6 do 9 lat)

połowa tabletki powlekanej o mocy 400 mg

półtora tabletki powlekanej o mocy 400 mg

30 kg do 39 kg (dzieci: 10 do 11 lat)

połowa tabletki powlekanej o mocy 400 mg

dwie tabletki powlekane o mocy 400 mg

> 40 kg

(młodzież od 12 lat oraz dorośli)

 

 

połowa lub jedna tabletka powlekana o mocy 400 mg

trzy tabletki powlekane o mocy 400 mg



Działania niepożądane
Przed rozpoczęciem stosowania leku Ibuprofen Teva należy zwrócić się do lekarza, lub farmaceuty.
Możliwe jest zmniejszenie nasilenia działań niepożądanych leku dzięki zastosowaniu najmniejszej dawki leku przez najkrótszy okres niezbędny do kontroli objawów.

  • Należy unikać jednoczesnego przyjmowania leku Ibuprofen Teva z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym tak zwanymi inhibitorami COX-2 (inhibitorami cyklooksygenazy-2).
  • W trakcie leczenia wszystkimi lekami z grupy NLPZ zaobserwowano krwawienia w przewodzie pokarmowym, wrzody oraz perforacje, również z następstwami śmiertelnymi.
  • Leki takie jak Ibuprofen Teva mogą mieć związek z nieznacznie zwiększonym ryzykiem wystąpienia ataku serca („zawału mięśnia sercowego”) lub udaru. Ryzyko jest większe podczas stosowania zwiększonej dawki leku oraz w przypadku długotrwałego leczenia.
  • W trakcie leczenia z zastosowaniem NLPZ bardzo rzadko obserwowano ciężkie reakcje skórne, niektóre z następstwami śmiertelnymi, którym towarzyszyło zaczerwienienie i obecność pęcherzy (złuszczające zapalenie skóry, zespół Stevens-Johnsona oraz toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka/zespół Lyella)
  • Bardzo rzadko obserwowano ciężkie reakcje nadwrażliwości (np. wstrząs anafilaktyczny).
  • Ibuprofen, substancja aktywna leku Ibuprofen Teva, może tymczasowo hamować czynność płytek krwi (agregację trombocytów).
  • W przypadku dłuższego leczenia z zastosowaniem leku Ibuprofen Teva niezbędna jest regularna kontrola czynności wątroby, czynności nerek oraz morfologii krwi.
  • Długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych w bólach głowy może wywołać ich nasilenie.
  • Zwyczajowe przyjmowanie leków przeciwbólowych, w szczególności w przypadku połączenia kilku substancji czynnych takich leków, może doprowadzić do stałego uszkodzenia nerek z ryzkiem niewydolności nerek (nefropatii analgetycznej).
  • NLPZ, takie jak ibuprofen mogą maskować objawy zakażenia i gorączki.
  • Ibuprofen Teva należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, które mogą powodować zaburzenia płodności u kobiet. Takie działanie jest przemijające po zakończeniu terapii.
  • W przypadku odwodnienia u dzieci i młodzieży istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek.


Informacje dodatkowe
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:



SSL Apteka Arnica © 2017. Zezwolenie na prowadzenie apteki.
Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT.