Delicol krople dla niemowląt 15 ml

Delicol krople dla niemowląt 15 ml
Producent: Aflofarm
Dostępność: Niedostępny
Cena: PLN 19,99
Ilość:     - LUB -   Dodaj do listy życzeń

Skład
Laktaza 56,9%, glicerol (subst. zagęszczajaca), woda, chlorek potasu (subst. stabilizująca)
 

  • Wartość odżywcza: białko- 2g; węglowodany- 53,3g; tluszcz- <005g
  • Wartość energetyczna: 569kJ (136kcal)


Wskazania i działanie

  • Delicol rozkłada laktozę zawartą w mleku i sprawia, że staje się ono lepiej przyswajalne. Dzięki temu eliminuje dolegliwości kolkowe. Duża aktywność enzymu laktazy pochodzenia roślinnego z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae to stabilne i biologicznie aktywne źródło laktazy. Preparat posiada stabilność w pH kwasu żołądkowego. Delicol może być używany zarówno podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym.
  • Przeznaczony dla niemowląt do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu.
  • Enzym laktazy umożliwia hydrolizę laktozy z mleka. Delicol powinien być używany przy karmieniu niemowląt w okresie pierwszych 3-4 miesięcy życia. Po upływie tego okresu Delicol powinien być stopniowo odstawiany. Jeśli niedogodności utrzymają się w okresie, w którym Delicol jest odstawiany od pożywienia niemowlęcia, należy powrócić do początkowego systemu podawania.

Stosowanie
Karmienie piersią: stosuj się do zaleceń dozowania podanego w tabelii; odmierz odpowiednią ilość kropel na łyżeczkę. Podaj dziecku do bezpośredniego spożycia. Kontynuuj karmienie piersią.
Mleko modyfikowane: mleko modyfikowane przygotować zgodnie z zaleceniami producenta. Dodaj krople Delicol zgodnie z tabelą dozowania do mleka o temperaturze właściwej do podania. Nie przechowywać niespożytego mleka.
Mleko zapasowe: dodać 4 krople Delicol do letniego mleka i odstawić do lodówki. Po upływie 4 godzin wyjąć z lodówki i podgrzać do temperatury właściwej do podania dziecku.

UWAGA: W trakcie przygotowywania mleka, należy zawsze postępować zgodnie ze sposobem użycia. Nie dodawać kropli Delicol do mleka, które jest bardzo ciepłe albo bardzo zimne. Delicol zawiera enzym laktazę, który ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Zaleca się, by krople dodawać do pokarmu w temperaturze pokojowej. Produkt jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.
Informacje dodatkowe
Stosować pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:SSL Apteka ARNICA © 2020. Zezwolenie na prowadzenie apteki.
Ceny podane są w PLN i zawierają podatek VAT.